13.01.2017 - 04.03.2017

út-so: 9-11.30 | 12-17

Nahlédněte do soukromí divočiny

Pozoruhodný soubor dokumentárních fotografií živočichů, zachycených fotopastmi v národních parcích Šumava a Podyjí mohou zájemci zhlédnout od 13. ledna v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě.  Snímky ukazují šelmy a další zvířata v přirozeném prostředí a zároveň nerušené přítomností fotografa.

Fotografie vznikly v rámci výzkumu divoce žijících živočichů. Na Šumavě se díky fotopastem sleduje přítomnost rysa. V Podyjí zase byly pořízeny během průzkumu výskytu šelem v letech 2014 a 2015. Snímky z Podyjí doplňuje i několik videosekvencí pořízených také fotopastmi.  Kromě rysa, tak návštěvníci uvidí i srnky, divoká prasata nebo zajíce. Čeká je ale i několik překvapení.

Výstava byla zapůjčena Správou Národního parku Šumava, na jejím doplnění a představení znojemské veřejnosti spolupracuje Správa Národního parku Podyjí a Jihomoravské muzeum ve Znojmě.

Výstava potrvá do 4. března.

AKCE, Přednášky, vycházkyObjekty muzeaPartneři muzea

Znojemská muzejní noc 19. 5. 2017