18.01.2018 - 25.03.2018

PO-SO: 9-11.30 | 12-17 NE: 14-17

Podyjí v proměnách času

Výstavní projekt odkazuje ke 140 výročí muzea. Vychází z historických vyobrazení a později i fotografií, které patří k základním prostředkům muzejní dokumentace regionu prakticky od založení muzea. Naváže na stejnojmennou publikaci vydanou Správou Národního parku Podyjí, na které se Jihomoravské muzeum významně podílí jak svým archivem historických fotografií, tak i konzultacemi odborných pracovníků.

Cílem výstavy bude přiblížit změny v krajině Podyjí a jejích sídlech dokumentované na historických a současných fotografiích. Část využité fotodokumentace se přímo dotýká Znojma, především jeho městských částí  (Hradiště, Konice, Popice).

Výstava bude instalována převážně na panelech rozdělených do 9 tematických okruhů (Obce, Hrady a zámky, Památky, Vojenské stavby, Stavby na řece, Řeka, Údolí , Krajina, Turistika), doplněná zvětšeninami historických fotografií.

Přednáškový cyklus Správy Národního parku Podyjí Přírodou celého světa 2018