01.12.2017 - 21.12.2017

otevřeno denně v provozní době objektu

Dům umění

Výstavy

Vánoce 2017

Výstava Vánoce 2017

Jihomoravské muzeum ve Znojmě společně s Patchworkovým klubem Znojmo srdečně zvou na prodejní výstavu do Domu umění na Masarykově náměstí ve Znojmě, která bude probíhat od 1. do 21. prosince 2017.

Nejen pro milovnice speciální textilní techniky patchwork bude na výstavě ke zhlédnutí několik desítek výrobků, které členky znojemského patchworkového klubu s jedenáctiletou tradicí pro tuto každoroční výstavu připravily, ale také letos poprvé budou vystaveny výrobky patchworkářek z Vídně. „Objeví se zde samozřejmě vánoční motivy a vystavené věci bude možné si přímo na výstavě zakoupit“, doplnila Jana Kubíková, zakladatelka Patchworkového klubu Znojmo.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 30. listopadu 2017 v 17,00 hodin v přednáškovém sále Domu umění, kde členky klubu předají novorozeneckému oddělení nemocnice ve Znojmě výrobky, které samy ušily. Jedná se o  zavinovačky, přebalovací podložky, prostěradélka do postýlek a inkubátorů, obaly na mantinely a kapsáře, které poslouží čerstvě narozeným dětem. Spolupráce se znojemskou nemocnicí trvá již sedm let, a jak informuje Renata Kalová z Patchworkového klubu Znojmo: „V letošním roce jsme získaly finanční dotaci od OÚ Chvalovice, která v plné výši pokryla finanční náklady na materiál pro toto šití. Finanční hodnota  těchto výrobků činí přibližně  48 300 korun.“

Výstavu patchworkových výrobků Vánoce 2017 můžete navštívit od 1. do 21. prosince tohoto roku v přednáškovém sále Domu umění na Masarykově náměstí ve Znojmě denně se vstupem zdarma.

AKTUÁLNĚObjekty muzeaPartneři muzea

Webarchiv

Muzeum 2016 - video

Tiskové zprávy

Projekty

Svatby

Zajímavosti, výročí

Pohádkové léto

MUZEJNÍ NOC 2018 - Cesta časem

PÁLENÍ ČARODĚJNIC V NAŠEM KRAJI

Kalendář akcí k 100. výročí vzniku československé státnosti

Rotunda sv. Kateřiny

Znojemský hrad

Minoritský klášter

Dům umění

Památník Prokopa Diviše

Zřícenina hradu Cornštejn

Portál Jihomoravského kraje

Město Znojmo

Vinné sklepy Lechovice

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Správa NP Podyjí

Státní hrad Bítov

Klíč k památkám

Novinky do emailu

Vložte e-mail a my vám budeme
posílat informace o výstavách
a dění v našem muzeu.


Napište nám